Dlaczego radio TOK FM organizując debatę samorządową nie zaprosiło wszystkich kandydatów, którzy ubiegają się o fotel prezydenta Białegostoku? Z tej dyskusji został wykluczony Marcin Sawicki z komitetu „Kocham Białystok”. Wykluczonego kandydata wsparł Tadeusz Arłukowicz z komitetu „Białystok na TAK”.

- Jest mi niezmiernie miło słyszeć, że nie zostałem sam i pan Tadeusz Arłukowicz stanął po mojej stronie i wystosował petycję do innych kandydatów. Dlatego też podpisuję dziś Kodeks Dobrych Praktyk - mówił podczas dzisiejszego spotkania Marcin Sawicki, który również ubiega się o prezydenturę.

Kodeks Dobrych Praktyk został zaprezentowany przez komitet „Białystok na TAK!” już na początku kampanii samorządowej.

Jeśli kierujemy się dobrem Mieszkańców Białegostoku to musimy dopuścić do debaty wszystkich kandydatów na prezydenta miasta. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim kandydatom za poparcie naszego apelu, oprócz obecnie urzędującego prezydenta Tadeusza Truskolaskiego, który prawa do równego dostępu do debaty publicznej Panu Sawickiemu najwyraźniej odmawia. – powiedział Tadeusz Arłukowicz.

Radio TOK FM tłumaczy, że udział 6 osób w dwugodzinnej debacie zakłóci jej merytoryczny przebieg i zapowiada, że formuły nie zmieni. Z tego powodu Tadeusz Ałukowicz ogłosił, że swoje miejsce odda właśnie Marcinowi Sawickiemu, który wcześniej uzyskał jedynie zaproszenie na widownię.

Swoją debatę 24 września będzie również organizowało Polskie Radio – tym razem przewidziano miejsce dla wszystkich kandydatów. Tadeusz Arłukowicz już potwierdził swój udział.

 

STANOWISKO SENATORA TADEUSZA ARŁUKOWICZA W ZWIĄZKU Z WYKLUCZENIEM Z DEBATY RADIA TOK FM PANA MARCINA SAWICKIEGO Z KOMITETU „KOCHAM BIAŁYSTOK”