Marcin Sawicki z komitetu „Kocham Białystok” przekazał dziś (13.09) oficjalnie swoje poparcie dla
Tadeusza Arłukowicza. W ramach zawartego porozumienia na listach do Rady Miasta zgłaszanych
przez „Białystok na TAK” znajdą się przedstawiciele inicjatywy Kocham Białystok, a sam Sawicki
dostanie 1 miejsce w okręgu nr 4.

Zanim Marcin Sawicki przekazał swoje poparcie, zawarto porozumienie dotyczące między innymi opracowania polityki senioralnej, uruchomienia Szybkiej Kolei Miejskiej, czy też ułatwień dla lokalnych przedsiębiorców, którzy w Białymstoku płacą podatki.

Tadeusz Arłukowicz ceni to poparcie tym bardziej, że za komitetem „Kocham Białystok”, nie stoi żadna partia polityczna - Podstawą naszego wspólnego przedsięwzięcia jest m.in. polityka senioralna. Jeżeli mamy 300-tysięczne miasto, w którym nie ma strategii skierowanej do seniorów, to musimy się z tym wspólnie zmierzyć.

Nie ukrywam, że przekonała mnie szczerość i uczciwość Tadeusza Arłukowicza i zbieżność postulatów programowych. Uważam, że warto się łączyć dla dobra Białegostoku, a nie dzielić – podkreślał Marcin Sawicki. Zwrócił jednocześnie uwagę na programowy charakter porozumienia.

Tym samym, po rezygnacji Marcina Sawickiego, a wcześniej Wojciecha Koronkiewicza (SLD) w Białymstoku w wyborach prezydenckich wezmą udział Tadeusz Arłukowicz (KWW TA „Białystok na TAK”), Katarzyna Sztop-Rutkowska (Inicjatywa dla Białegostoku), Tadeusz Truskolaski (Koalicja Obywatelska Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej) oraz Jacek Żalek (Zjednoczona Prawica).Tym samym, po rezygnacji Marcina Sawickiego, a wcześniej Wojciecha Koronkiewicza (SLD) w Białymstoku w wyborach prezydenckich wezmą udział Tadeusz Arłukowicz (KWW TA „Białystok na TAK”), Katarzyna Sztop-Rutkowska (Inicjatywa dla Białegostoku), Tadeusz Truskolaski (Koalicja Obywatelska Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej) oraz Jacek Żalek (Zjednoczona Prawica).