Miałem nadzieję, że ta kampania wyborcza będzie przebiegała w duchu merytorycznym i programowym. Niestety w ostatnich dniach nasiliły się ataki, które są chybione i zmierzają do upolitycznienia tej kampanii – tak mówił podczas dzisiejszego briefingu prasowego Tadeusz Arłukowicz.

Spotkanie z dziennikarzami zorganizowano przy Pałacyku Gościnnym przy ul. Kilińskiego 6. Dokładnie tam gdzie podpisywaliśmy Kodeks Dobrych Praktyk Wyborczych. Nawiązuję tutaj oczywiście do dwóch wydarzeń – anonimowego ataku na posła Jacka Żalka i naruszenia dóbr osobistych naszego kandydata na radnego Bogusława Koniucha – mówił Tadeusz Arłukowicz, który przedstawił niezwykle istotne dokumenty w tej sprawie.

W 2017 roku prezydent Białegostoku – Tadeusz Truskolaski, podpisał dokument, który wskazywał jakie osoby będą zasiadały w komisjach, zajmujących się rozpatrywaniem wsparcia dla podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego. Wówczas prezydent wybrał kilka osób, w tym Bogusława Koniucha, który został wcześniej zweryfikowany przez stałą komisję rady miasta.

Od poniedziałku będziemy składać pozwy w trybie wyborczym przeciwko osobom i komitetom, który naruszają dobre imię naszych kandydatów – zadeklarował Tadeusz Arłukowicz. Druga kwestia, o której mówił Tadeusz Arłukowicz dotyczyła Jacka Żalka, który również kandyduje na stanowisko prezydenta Białegostoku. Media 4 października upubliczniły informację, że do skrzynek mieszkańców trafiły anonimowe ulotki nadające sensacyjny ton informacjom o pochodzeniu kandydata Prawa i Sprawiedliwości.

Są zainteresowane środowiska, których celem jest dyskredytowanie kandydatów o konserwatywnych poglądach, którzy mogą zagrozić obecnemu prezydentowi w wyborze na kolejną kadencję – podkreślał Tadeusz Arłukowicz. Apelujemy do wszystkich o zaprzestanie tych praktyk i o merytoryczną kampanię opartą o program. Tego oczekują od nas Mieszkańcy.